Najlepszy blog o pracę

Szkodliwe wskazówki: haniebna konferencja online

Pomożemy Ci odczuć prawdziwy wstyd podczas rozmowy wideo i stać się przedmiotem dyskusji przez długi czas. Komunikacja z kolegami i przyjaciółmi pod czas kwarantanny nie jest możliwa bez komunikacji wideo. Jeśli masz już dość tych spotkań Zoom lub Skype i nie chcesz być już na nie zapraszany, oto kilka szkodliwych wskazówek od The Point

Jakość dźwięku i komunikacji

Znajdź miejsce w domu, w którym Wi-Fi działa najgorzej, i zaplanuj tam ważną rozmowę. Idealnie powinno być również głośno – najlepiej jeśli jest to pokój dziecięcy. Nie wyłączaj mikrofonu, nawet jeśli szef prowadzi rozmowę: niech wszyscy usłyszą, jak trudno jest skoncentrować się w pokoju z trójką dzieci i kotem. Nie martw się także o wyłączenie powiadomień dźwiękowych w komunikatorach – nie chcesz przegapić powiadomień o nowej serii ulubionego serialu.

Staraj się ciągle klikać piórem, przesuwać ołówek, stukać palcami w stół lub otwierać batonik. Twoje dźwięki zostaną odebrane przez mikrofon a przekazane wszystkim uczestnikom rozmowy wideo, a to bardzo odciągnie uwagę od tematu rozmowy, a niektóre będą nawet się denerwować.

Tło

Zabawki dla dzieci lub rozrzucone ubrania w tle na filmie – to najmniej co możesz zrobić. Idealnie, jeśli w ramówce pojawi się na chwilę góra niemytych naczyń. Ogólnie rzecz biorąc, twoje tło powinno odwracać uwagę wszystkich uczestników od tematu i sprawić, że chcą przyjść do Ciebie do domu i zrobić porządek. Alternatywnie możesz wybrać jako tło ścianę z dywanem lub tapetę z największą ilością kwiatów.

Wygląd

Szczególną uwagę należy zwrócić na swój wygląd, zwłaszcza na niespójność w komunikacji biznesowej. Zawsze jesteś w domu, więc jasne jest, że twoje włosy będą nie tylko nie czesane. Zapomnij o goleniu (mężczyźni potrzebują tygodniowego włosia).

Prowadź konferencję w domowym ubraniu: piżama, szlafrok, koszulka z plamami po winie – wybierz według własnych upodobań. Najważniejsze jest to, żeby te ubrania miały dziwny wzór, miały nieporządny wygląd i rozpraszały rozmówców na wszelkie możliwe sposoby. I oczywiście noś tylko górną część ubrania, aby wszyscy czuli się nie komfortowo kiedy wstaniesz ze stołu.

Zaangażowanie w rozmowę

Zawsze rozpraszaj się na korespondencje z partnerami lub przyjaciółmi, chodź do dzieci, które potrzebują Twojej uwagi i baw się z kotem na pulpicie. Zrób tak żeby przełożony lub kolega zawołał na Ciebie kilka razy, zanim usłyszysz dyskusję i dołączysz. Jeśli spotkanie zaplanowano na czas kiedy pijesz herbatę – w żadnym wypadku nie przestawaj pić właśnie herbatę. Co może być lepszego niż pyszny gorący napój z ulubioną czekoladą? Nie odmawiaj sobie przyjemności z jakichkolwiek spotkań w formacie wideo.

Ogólne wskazówki

Musisz spóźnić się na spotkanie online lub całkowicie o nim zapomnieć. Jako wymówkę możesz powiedzieć, że czekałeś na rozmowę na Facebook Messengerze i zignorowałeś przypomnienie, że rozmowa wideo odbędzie się na innej platformie.

Nazwij swoje konto, aby wszyscy uczestnicy się rumienili lub śmiali. Zadbaj o zdjęcie – niech pasuje do Twojego pseudonimu.

Ciągle przeszkadzaj swoim kolegom i nie słuchaj tego, co mówi lider. Lepiej podziwiać majowe piękno za oknem. Co nowego usłyszysz na warsztatach? Ale na ulicy jest już kwitnący liliowy.

Jeśli zostałeś poinstruowany, aby przygotować raport, nie rób tego w żadnym wypadku, a kiedy otrzymasz głos – improwizuj. Możesz porozmawiać o swoich problemach w domu i zaoferować komuś opiekę nad dziećmi lub zapłacić za media, złożyć skargę lub podziel się plotkami.

Przypominamy, że korzystanie ze szkodliwych porad w prawdziwym życiu jest bardzo niebezpieczne. W końcu, będąc zhańbionym na spotkaniu online, ryzykujesz utratą pracy, a w czasach kryzysu nie jest łatwo ją znaleźć.

Źródło: The Point

Copy link
Powered by Social Snap